Tartanád folyamatosan kikötve legjobb barátodat?

2014. március 24.

Országos láncbegyűjtő akció indul a kutyák állandó megkötése ellen

„Tartanád folyamatosan kikötve legjobb barátodat?” – tette fel a kérdést Schell Judit budapesti járókelőknek hétfőn reggel. A színművésznő a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felelős állattartást népszerűsítő „Szabad a Gazdi” programjának nagyköveteként indította el azt az országos kampányt, amely a kutyák állandó megkötésének káros hatásaira hívja fel a figyelmet.

A szabálytalan láncokat, köteleket az ország 5 pontján várja március 3-tól 31-ig a NÉBIH, a láncbegyűjtő akció helyszínein azonnali ajándékok, valamint nyeremények is várják a leadókat. Az állandó kikötve tartást a törvény szigorúan szabályozza, 2016-tól pedig teljes mértékben tilos lesz az ebeket folyamatosan megkötve tartani.

A sajtóközlemény teljes terjedelmében itt letölthető

A cikkhez tartozó videó

kórházvezető állatorvos, klinikus kisállatgyógyász szak-állatorvos, ortopédia

Tovább a kategóriában: « FIGYELEM!!! JÁTÉK!!! A bolhásság »