Orangután vizsgálat

2012. március 29.
Általános orvosi vizsgálaton esett át Sarita Általános orvosi vizsgálaton esett át Sarita

Általános orvosi vizsgálaton esett át Sarita, a Nyíregyházi Állatpark idős orangutánhölgye. Korára való tekintettel, és mert az elmúlt napokban fáradékonyabbnak tűnt a megszokottnál, a park munkatársai,dr. Pelle György segítségével alapos ultrahangos és röntgen kivizsgálást végeztek az állaton a Nyíregyházi Állatkórházban.

A vizsgálat során súlyos és visszafordíthatatlan betegségre utaló jelet nem találtak a majmon, öreg kora ellenére nagyon jó kondícióban van.

A főemlősöknél sajnos gyakori időskori cukorbetegség és egyéb ízületi bántalmak teljes mértékben kizárhatóak, s a 3-4 napja tartó bágyadt állapot a vizsgálatok szerint húgyúti fertőzéssel vagy egy egyenlőre nem súlyos májelváltozással magyarázhatók.

A parkban csak dadusként emlegetett idős hölgy nem hiába kapta ezt a becenevet, hiszen 3 vásott orangután kölyök dadájaként tölti mindennapjait a nyírségi kertben.

A Nyíregyházi Állatpark az Európai Fajmegőrzési Program részeként több kifutóban is tart borneói orangutánt ( Pongo pygmaeus pygmaeus) ,a tenyészcsapat mellett, egy orangután óvodában fiatal állatokat is bemutatnak.