Sürgős életmentő műtétet kellett végrehajtani

2012. február 28.

Sürgős életmentő műtétet kellett végrehajtani a Nyíregyházi Állatpark ritkaságán, az Ariádné nevű hulmán nőstényen. A hulmán ( Semnopithecus entellus )Ázsia déli részén őshonos, s Indiában szent állatként tisztelik.

hulman-mutetMagyarországon csak a Nyíregyházi Állatparkban szaporítják.

A 6 éves nőstény az elmúlt évben már hozott világra utódot, aki sajnos elpusztult, ezért a fiatal anya terhességét fokozott aggodalommal figyelték a park munkatársai és állatorvosai.

A ma reggel megindult szülés során világossá vált, hogy a magzat halott és a mama természetes úton nem tudja világra hozni. Az elaltatott állatot sürgősen a Nyíregyházi Állatkórház klinikájára szállították a park állatorvosai ahol sikeres császármetszést hajtottak végre az anyaállaton, aki azóta már jól van, és nagyon remélik a szakemberek hogy újra vemhesül majd.

kórházvezető állatorvos, klinikus kisállatgyógyász szak-állatorvos, ortopédia