Oroszlánt műtöttünk

2011. március 03.
Oroszlán műtét a Nyíregyházi Állatkórházban Oroszlán műtét a Nyíregyházi Állatkórházban

Február 21-én kivizsgálásra érkezett a nyíregyházi állatkórházba a sóstói állatkertből a Kinga nevű, 8 éves nőstény oroszlán, mert már napok óta nem érezte jól magát, és véres volt a kifutó alatta.

Az altatásban végzett ultrahangos vizsgálattal megállapításra került, hogy gennyes-vérzéses méhgyulladás van, amely elváltozás műtéti ellátást igényelt. A másfél órás műtét során az állatkórház csapata az állatpark állatorvosaival együtt sikeresen távolította el a megbetegedett szervet.

Az oroszlán a műtétből szépen ébredt, de már az otthonában, a sóstói állatparkban. A beteg lábadozás után hamarosan látható lesz a kifutón....

{phocagallery view=category|categoryid=5|limitstart=0|limitcount=0|bordercolorhover=transparent|detail=5|displayname=0|displaydetail=0|pluginlink=0}