A laparoszkópos ivartalanítás előnyei

2018. augusztus 20.

A laparoszkópos ivartalanítás során 2 darab körülbelül 1 cm-es seben keresztül távolítjuk el a nőstény kutyusok petefészkeit. Erre úgy van lehetőségünk, hogy egy vékony kamera segítségével tekintünk be a hasüregbe és a másik seben keresztül végezzük a konkrét beavatkozást.

A műtét során (a klasszikus ivartalanítási módszerekkel ellentétben) a hasüreg nem nyílik meg, és a hasizmokon nem kell jelentősebb vágást végeznünk. Ez lerövidíti a gyógyulási időszakot, kiküszöböli a műtét utáni fájdalmas napokat. Laparoszkópos ivartalanítás után nincs szükség védőgallér viselésére és mozgáskorlátozásra sem.

Ez a műtéti technika a fiatal, 8-10 kg-nál nagyobb testtömegű, egészséges nőstény kutyák esetében javasolható.

A laparoszkópos ivartalanítás további részleteivel kapcsolatban érdeklődjön kollégáinknál!