A szemészeti szűrővizsgálatokról

2018. június 18.

Napjainkban egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a szűrővizsgálatokra kardiológiai, ortopédiai és szemészeti betegségek terén egyaránt.

A szűrővizsgálatok során egészséges, tüneteket nem mutató fiatal állatokat vizsgálunk, hogy hordoznak-e örökletes elváltozásokat.

A tenyésztésre szánt állatok esetében ez követelmény, a kedvtelésből tartott kedvenceknél pedig javasolt, mert minél korábban felismerésre kerül egy elváltozás vagy betegség, annál jobb eséllyel gyógyítható vagy az állapot romlás elkerülhető. Vannak olyan örökletes szemészeti betegségek is, amik a korral folyamatosan romlanak, illetve az állat teljes vakságához vezetnek, ezek felderítése minél korábban, még akkor is fontos, hogyha a gyógykezelésre nincs lehetőség. Ilyen esetben az állat tovább tenyésztése nem javasolt, így elkerülhető, hogy beteg utódai szülessenek.

A szemészeti szűrővizsgálatot éber állapotban végezzük, a vizsgálat fájdalom mentes.

klinikus kisállatgyógyász szak-állatorvos