Állatorvosi 3D-s puzzle avagy hogyan rakjunk össze teknőst

2015. június 03.

Egy állatbarát egy úttesten talált rá Sárára, a nőstény mocsári teknősre.

Szinte darabjaira tört szét egy autóbaleset során. Kórházunkba érkezése után azonnal elkezdtük a kezelését és a beavatkozásra való felkészítését. Altatásban összelemezeltük az egymástól elvált páncéldarabokat, majd a repedéseket leragasztottuk, hogy a repedéseken keresztül ne folyjon be a víz a sebekbe. Sára jól bírta az altatást és szépen felébredt.

Viszont új meglepetéssel szolgált számunkra, ami az első röntgenfelvétele után vált biztossá. Sárában 13 tojás rejtőzött. A tojások lerakása nem probléma mentes az ő állapotában, de mindent megteszünk az ő és a tojások épségének érdekében

Sára ha túl lesz a nehezén átköltözik a Rétjáró vadállatmenhelyre, Nagyecsedre.

Már az első napokon túl vagyunk és sikeresen 3 tojást ,már kinyomott.

Dr. Farkas Viola
állatkórházi állatorvos
egzotikus állatok