Dr. Turcsányi Botond

Dr. Turcsányi Botond klinikus állatorvos

Nyíregyházán születtem, gyermekkoromat is itt töltöttem, majd a Pannonhalmi Bencés Gimnáziumban érettségiztem le. Állatorvosi diplomámat a SZIE Állatorvostudományi Karán szereztem meg Budapesten. Friss diplomásként az első évemben az Állatorvostudományi Egyetem Sebészeti Tanszékén dolgoztam, majd 4 évig egy budapesti referencia állatkórház főállású állatorvosaként foglalkoztam sebészettel és ortopédiával. 2015-ben csatlakoztam a Nyíregyházi Oktató Állatkórház csapatához, ahol elsősorban az ortopédiai, traumatológiai és neurológiai betegek vizsgálatában és gyógyításában veszek részt.

2016-tól a Magyar Kisállat Ortopédiai Egyesület tagja vagyok, valamint részt veszek új generációs, innovatív csontrögzítő implantátumok fejlesztésében és gyakorlati tesztelésében.

2017-ben megjelent a Magyar Állatorvosok Lapjában Dr. Pelle Györggyel írt közös cikkünk: Hazai tapasztalatok a rúd és szögstabil bilincsek alkotta belső fixateur rendszerrel (Sliding on Pivot Locking Clamps, SoPLC) kapcsolatban 2017-ben Kisállat-gyógyász szakállatorvos diplomát szereztem.

Posztgraduális tanfolyamok keretében lehetőségem nyílt humán AOTrauma, állatgyógyászati AOVET csontsebészeti, valamint arthroszkópos és mikrosebészeti kurzusok elvégzésére.
Több alkalommal résztvevője voltam az ESVOT European Society of Veterinary Orthopaedics and Traumatology konferenciáknak.

Szakmai érdeklődési köröm: ortopédia, traumatológia, lágysebészet, neurológia.

Szeretem az állatokat, munkám során mindig arra törekszem, hogy tudásom legjavát nyújtva segíthessek Kedvenceinknek.

Megjelent: 9090 alkalommal
Értékelés:
(200 szavazat)
Tovább a kategóriában: « Dr. Piscoran Noémi